اخبار یادداشت ها رویدادها پیشخوان بانک داده ها درباره ما English
مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران

حقوق و رویه دیوان کیفری بین المللی

حقوق و رویه دیوان کیفری بین المللی

عنوان: 

حقوق و رویه دیوان کیفری بین المللی

The Law and Practice of the International Criminal Court

نویسنده:

جمعی از نویسندگان

سال نشر:

۲۰۱۵ میلادی

ناشر:

انتشارات دانشگاه آکسفورد

 

این کتاب آخرین اثر در حوزه مطالعات دیوان کیفری بین المللی می باشد. این کتاب مجموعه از مقالات نویسندگان صاحب نام در حوزه حقوق کیفری بین المللی می باشد که به بررسی و واکاوی رویه دیوان در طی ده سال فعالیت این نهاد بین المللی پرداخته است. اثر فعالیت های دیوان بر پایان بخشیدن به فرهنگ بی کیفری و سنجش رابطه دیوان با دیگر نهاد های بین المللی و همچنین نظام های حقوقی ملی از موضوعاتی است که در این اثر پیگیری شده است.

این کتاب را شاید بتوان جامع ترین اثر درباره نظام حقوقی دیوان دانست که آخرین رویه های دیوان را نیز مورد مطالعه قرار داده است. این کتاب ارزشمند در شش فصل تنظیم شده است. چالش ها و محدودیت ها، رابطه با نظام های ملی، صلاحدید و خط مشی دادستان، نظام حقوقی دیوان، انصاف و سرعت در دادرسی های دیوان، آموزه ها و درس های دیوان عناوین اصلی این کتاب هستند که هرکدام دربردارنده موضوعات و مقالات پرشماری می باشند.

 

خوانش این کتاب ارزشمند برای تمام علاقه مندان به مطالعات دیوان کیفری بین المللی مطلوب و ضروری است.

Share
ارسال نظر (4)
نظرات بازدیدکنندگان
{بدون نام} - 1394/06/18
ممنون، این کتاب واقعا پر بار هست.

Melody. Kh. Moghadam - 1394/06/18
سپاس از اطلاعات بروز و مفید مرکز، بخصوص در بخش معرفی کتاب. عالی ست.

محسن - 1394/06/23
با سلام و سپاس از معرفي اين كتاب، موضوع براي من جالب بود، پيگيري كردم ديدم چند مقاله از اين كتاب در خود سايت دانشگاه آكسفورد قرار داده شده است: http://ukcatalogue.oup.com/product/9780198705161.do http://fdslive.oup.com/www.oup.com/academic/pdf/13/9780198705161_chapter1.pdf http://fdslive.oup.com/www.oup.com/academic/pdf/openaccess/9780198705161.pdf

دکتر شهرام آکویی محصل - 1394/07/10
کتاب جالب و مفیدی است .من هم مشغول کار بر روی مطلبی هستم که تاثیر اقدامات دیوان را بر خودداری خودکامگان از انجام جنایات بین المللی بواسطه ترس از عقوبت مورد توجه قرار داده که اندکی با فرهنگ بی کیفری اشاره شده مرتبط است.
ارسال نظر
ایمیل:
حاصل جمع 3+2
آخرین مطالب
           
Copyright 2014 - www.icicl.org