RSS  English  تماس با ما  Facebook  Twitter 
  

«مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران» در تیرماه ۱۳۹۳ همزمان با «روز عدالت کیفری جهانی» و سالگرد تصویب سند موسس و اساسنامه «دیوان کیفری بین المللی» فعالیت های خود را آغاز نمود.  «مرکز» که به عنوان یک «سازمان مردم نهاد» در لاهه هلند به ثبت رسیده است، اولین مرکز تخصصی مطالعات «حقوق کیفری بین المللی»  به زبان فارسی می باشد. اهداف بنیادین مرکز عبارتند از تولید، ترویج و توسعه دانش و ادبیات ناظر به حقوق کیفری بین المللی برای مخاطبان فارسی زبان،  به خصوص جامعه ایران.

اهمیت علمی و عملی حقوق کیفری بین المللی در گستراندن «عدالت کیفری جهانی» که با تاسیس «دیوان کیفری بین المللی» در آغاز هزاره سوم دوچندان شده است، ضرورت شناخت و ورود به این حوزه را با هدف هموار سازی بازیگری فعال در تحولات بین المللی ناظر به آن نشان می دهد. «جهانی شدن حقوق کیفری» که پدیده برخواسته و برساخته دوران «پسا دیوان» می باشد یک جریان دوسویه داد و ستدی است. «مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران» با باورمندی به امکان و ضرورت بازیگری در نظام عدالت کیفری بین المللی، در سودای دانش افزایی جامعه حقوقی ایران، به خصوص صاحبان نظر در شاخه حقوق کیفری، نسبت به آورده های حقوق کیفری بین المللی می باشد. 

تارنمای مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران اولین اقدام مرکز در نیل به اهداف خود بوده است. درون مایه تارنمای مرکز عبارت است از:

- پوشش و انعکاس اخبار و تحولات مرتبط با حقوق کیفری بین المللی (بخش اخبار)؛ انتشار مقالات و یادداشت های مرتبط با حقوق کیفری بین المللی (بخش یادداشت ها)؛ طلاع رسانی نسبت به مناسبت های مرتبط با حقوق کیفری بین المللی و رویداد های مرتبط با این حوزه مانند همایش ها و دوره های آموزشی (بخش رویدادها)؛ پایگاه داده ها و در دسترس قرار دادن رویه قضایی دیوان کیفری بین المللی برای علاقه مندان (بانک داده ها)

وبگاه مرکز حقوق کیفری بین المللی فرصتی است برای قلمی کردن و انعکاس اندیشه ها و آرای صاحبان نظر و قلم در حوزه حقوق کیفری بین المللی. در راستای تحقق این هدف، مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران از تمام علاقه مندان و صاحبان اندیشه دعوت به عمل می آورد مقالات و یادداشت های کوتاه یا بلند خود را جهت انتشار در اختیار این مرکز قرار دهند. 


مدیر مرکز حقوق کیفری بین المللی دکتر محمد هادی ذاکرحسین می باشد. برای مشاهده روزمه ایشان،‌اینجا را کلیک کنید.

برای تماس با مرکز به بخش (تماس با ما) مراجعه شود.

 Share
ارسال نظر (0)
ایمیل:
1+7=
تقویم رویدادها